9001 sert copy

DSC09594Gerontologijos skyriuje organizuojami užsiėmimai pasižymi tam tikrais ypatumais, nes būtina atsižvelgti ne tik į pacienčių gebėjimus, bet ir į jų amžių bei susilpnėjusius, o kartais ir pamirštus įgūdžius.

„Pradėjusi dirbti šiame skyriuje daug mąsčiau, kaip įtraukti pacientes į kūrybinę veiklą, sudominti jas įvairesniais užsiėmimais nei įprasti buitiniai rankdarbiai. Per keletą paskutinių mėnesių pavyko moteris sudominti meniniu komponavimu. Į kūrybinį procesą įsitraukė nemažai pacienčių. Išbandytos ir naudotos įvairios darbų atlikimo technikos“, – teigia socialinė darbuotoja Irma Barauskaitė-Klimkienė. Taip gimė keletas kolektyvinių darbų, įrodančių, kad garbaus amžiaus pacientės, vadovaujamos socialinės darbuotojos, gali pasiekti neblogų kūrybos rezultatų.

Ruošdamos paveikslą „Puokštė“, pacientės piešė ir karpė gėlių elementus pagal ruošinius, vėliau išdėliojo kompoziciją ir, naudodamos elementarias priemones (šukas ir šepetėlį), nutaškė dažais foną.

Koliažo kompozicijai panaudoti spalvotų žurnalų puslapiai – iškirptos ir priklijuotos gėlės, stengiantis parinkti ir derinti spalvas. Ruošiant kompozicijos elementus, kūrybos dalyvės derino ir gėlių žiedų dydį.

Išbandyta ir dekupažo technika kuriant siužetinį paveikslą. Pacientės susipažino su specialiu pasiruošimu dekupavimui, elementų klijavimo eiliškumu, komponavimo pagrindais. Darbui panaudotos popierinės servetėlės su žiedų ir drugelių fragmentais. Pasirinktas pievos motyvas nevaržė pacienčių kūrybinės fantazijos, leido spontaniškai komponuoti elementus ir sukurti tikrovišką gamtos įspūdį.

Kūryboje panaudotos ir naujos medžiagos – spalvotos vienpusės klijuojamos plėvelės – orakalas, paprastai naudojamos dizainerių reklamos darbams. Iš jų buvo karpomi įvairaus dydžio nendrių lapai. Kompozicijos pagrindas – vertikalūs nendrių stiebai. Prie jų įvairiomis kryptimis buvo klijuojami lapai, atskiriant juosteles nuo pagrindo. Pacientės mokėsi klijuoti lapus tokia kryptimi, kad susidarytų vėjo įspūdis. Taip pavyko suteikti paveikslui ekspresyvią išraišką.

Socialinė darbuotoja Irma Barauskaitė-Klimkienė džiaugiasi, kad kolektyvinės veiklos nuotaika į kūrybinį procesą įtraukė ne tik darbo išpildytojas, bet ir stebėtojas, kurios pastabomis, dėmesiu bei vertinimu prisidėjo prie kompozicijų gimimo.

Kviečiame pasigrožėti pacienčių kūrybinio darbo rezultatais! Parodėlė veikia darbo dienomis ligoninės Administraciniame pastate (I aukšte).

 

kosultacija

  knyg1903 2003

KatalogoVirselis

atkurimas100

GRĮŽTI Į VIRŠŲ