9001 sert copy

Vakarų Lietuvos akvarelininkų paroda
„Tarp jūros ir marių"

Meilė akvarelės technikai ir Kuršių Nerijai subūrė draugėn skirtingus pajūry gyvenančius ir kuriančius menininkus į parodą „Tarp jūros ir marių". Neringa yra savitas ir unikalus kraštas su nepakartojama gamta, istoriniu kultūros paveldu, tradicijomis. Kuršių Nerija yra įtrauktą į UNESCO Pasaulio paveldo objektų sąrašą.
Į kvietimą surengti parodą atsiliepė trylika menininkų. Jungtinės Vakarų Lietuvos akvarelininkų parodos nėra dažnos, todėl žiūrovai šitoje parodoje turi galimybę įvertinti dailininkų kūrybinius ieškojimus, autorių meistriškumą. Darbai atskleidžia autoriams būdingą akvarelės liejimo technikos manierą, koloritą, plastinę kalbą. Parodos tema turi daug aspektų – meninį, kultūrinį, istorinį, kuriuos akvarelininkai vizualizavo labai skirtingai. S.Gorenko-Ten, L. Jonušaitės, V.Kazragytės, S. Lysyj, I. Novokreščionovos, Z. Rutkausko, V. Stančaičio darbuose dominuoja Kuršių Nerijos gamtos motyvai. Tuo tarpu J. Bučmytės, A. Krajinsko, T. Simanaitienės akvarelės išsiskiria poetiškai stilizuojama Neringos etnografine medžiaga. L. Liaudanskaitė, J. Vitkutė, V. Urbonavičienė pateikė abstrakcijas, kviečiančias žiūrovą kurti savo interpretacijas.
Tikimės, kad ši paroda pritrauks gausų vilniečių dėmesį, o menininkų kūrybinis bendradarbiavimas įkvėps tolimesnei kūrybai.

Parodos kuratorė T. Simanaitienė

kosultacija

  knyg1903 2003

KatalogoVirselis

atkurimas100

GRĮŽTI Į VIRŠŲ