9001 sert copy

Prieš 10 metų prasidėjo mūsų partnerystė su 49-to departamento psichiatrijos ligonine Luaros slėnyje Vakarų Prancūzijoje, Anžero priemiestyje, Jean-Luc Kazakeviciui lankantis pas dėdę Vilniaus universiteto docentą dr.Rimgaudą Kazakevičių. Pagal bendradarbiavimo sutartį su anževiečiais mūsų psichologai, psichiatrai ir socialiniai darbuotojai daug kartų viešėjo ir stažavosi Cesame – taip ši ligoninės vadinama sutrumpintai CEntre de SAnté MEntale – Psichikos Sveikatos Centras), susipažino su šios šalies psichikos sveikatos priežiūros sistema, kurioje vyrauja aktyvi dispanserizacija, socio- ir psichoterapija.

 

CESAME ligoninė  

Mūsų psichologės Nijolė Daugienė ir Danutė Petrošienė išvertė lietuvių kalbon prancūzišką ligonio autonomijos skalę, įsisavino psichoterapinį muzikinių pasakų metodą, psichodramą, buvusių pacientų klubo. Slaugytojos Jelena Lupenkova ir Žana Dembovskaja mokėsi pacientų aktyvavimo ir užimtumo kasdienėje veikloje, psichodramos ir saviraiškos piešiniais metodų. AlmaBuginytė ir A.Lūžienė mokėsi komandinio darbo ir ryšio su šeima išrašant sveikstančius ligonius. Gydytoja Olga Jerofejeva stebėjo nuolatinį ryšį su paciento namų aplinka tiek gydymo metu, tiek po išrašymo, nes ambulatorinę priežiūrą tęsia tas pats gydytojas – jau su ambulatorine komanda.

Cesame darbuotojai – slaugos administratorės, socialiniai darbuotojai ir psichologai taip pat lankėsi Vilniuje. 2004 metų spalį JanLuc Kazakevicius IX nacionalinėje SSL konferencijoje skaitė įdomų pranešimą apie partnerystės principų taikymą teikiant psichosocialinę pagalbą paaugliams.

2004m. spalio 22d. IX-oje SSL konf. RVPL Jean Luc Kazakevicius ir Valdas Banaitis

2004m. spalio 22d. IX-oje SSL konf. RVPL 2-as iš dešinės Jean Luc Kazakevicius

Anžė arba Anžeras (Angers) yra istorinis, kultūrinis, karinis ir pramoninis Anžū provincijos centras, X-XV amžiuje buvęs sostine imperijos, apėmusios visą Vakarų Prancūziją ir Pietų Angliją. Miestas turi 150 tūkstančių gyventojų, kartu su priemiesčiais – 270 tūkstančių. Saulėtame Luaros krante į rytus nuo Meno santakos yra Sen-Žamo priemiestis su 4000 gyventojų ir 1844 m. įsteigta stambia psichiatrijos ligonine, aptarnaujančia visą Meno ir Luaros departamentą su 700 tūkstančių gyventojų. Ligoninėje yra 475 stacionarinės lovos ir 330 vietų vadinamos alternatyvinės hospitalizacijos (dienos stacionarai, konsultaciniai, užimtumo ir reabilitaciniai centrai). Ligoninė glaudžiai bendradarbiauja su 13 somatinio profilio įstaigų, ypač (urgentinei pagalbai ir suicidams) ir 40 globos namų.

Kad įgyvendintų bendradarbiavimą su mūsų ligonine, daktaras Jean Luc Kazakevičius kartu su šios ligoninės administratoriumi įkūrė nevyriausybinę organizaciją Cultures Frontieres Psychiatrie.

 

kosultacija

  knyg1903 2003

KatalogoVirselis

atkurimas100

GRĮŽTI Į VIRŠŲ