9001 sert copy

veliavaRespublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės (RVPL) vėliavos, sukurtos 2003 m. piešinio autorius – žymus dailininkas grafikas, monumentalistas, medalių kūrėjas Petras Repšys. Vėliavą išsiuvinėjo Lietuvos tekstilininkė, kostiumų dizainerė doc. Irena Vabalienė. Pašventino JE vyskupas Juozas Tunaitis. Iki 2003 m. ligoninė oficialios vėliavos neturėjo.

 

Nuo seniausių laikų vėliava – ne tik orientyras, bet ir vertybių, siekių, dvasingumo atspindys. Vėliava, kaip tokia, visada simbolizavo vienybę, stiprybę, pasiryžimą ir atsakomybę. Šios vertybės yra neatsiejama kasdieninio mūsų darbo dalis, jos atsispindi ir mūsų ligoninės vėliavoje.

RVPL vėliavai parinktas specialus sodriai mėlynos spalvos ilgaamžis audinys. Abiejose jos pusėse centre pavaizduotas Asklepijas. Šis simbolis pasirinktas ne veltui, jame glūdi gili prasmė ir laiko dvasia. Graikų mitologijoje Asklepijas, Asklepijus, Eskulapas (Aσκλήπιος, „įpjauti“) – medicinos ir gydymo dievas. Asklepijas simbolizuoja gydymą, medicinos meną. Jis pavaizduotas su neatsiejamu atributu – lazda-vaistų grūstuve ir ją apsivijusiu žalčiu, išminties ženklu. Jam iš kraštų, vėliavos viduryje, aukso ir sidabro siūlais išsiuvinėtas ligoninės devizas lotynų kalba:

Arte et humanitate labore et scientiaMeistriškumu ir žmogiškumu darbu ir mokslu.

Trys išorinės vėliavos kraštinės papuoštos aukso ir sidabro siūlų kuteliais. Prie vėliavos koto viršūnės pritvirtintos dvi aukso ir sidabro siūlais vytos virvelės, jų galai užsibaigia dekoratyviniu kutu.

Vėliava yra vienas iš svarbiausių įstaigos atributų, įprasminantis veiklos ir tradicijų pastovumą, simbolizuojantis tvirtą medikų pasiryžimą ir dvasingumą. Vėliavos naudojimo tvarka reglamentuota 2015 m. spalio 7d. įsakymu Nr. V1-129 "Dėl Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės logotipo, atributikos naudojimo tvarkos aprašo, logotipo naudojimo vadovo tvirtinimo". Ji eksponuojama iškilmingų renginių metu šalia Lietuvos valstybės vėliavos.

Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės
direktorius med. dr. Valentinas Mačiulis

kosultacija

  knyg1903 2003

KatalogoVirselis

atkurimas100

GRĮŽTI Į VIRŠŲ